Mercator Medical

Mercator Medical

Jeden z liderów w branży materiałów medycznych jednorazowego użytku na rynku europejskim i rosyjskim. W kwestiach dystrybucyjnych firma nie ogranicza się jednak jedynie do kontynentu, gdyż z jej usług korzysta 60 krajów na całym świecie. Mercator jako dystrybutor działa głównie na rynkach Europy i Rosji.

Mercator Medical to światowy producent rękawiczek jednorazowych i podstawowego wyposażenia medycznego, niezbędnego w każdej sytuacji kontaktu z materiałem zakażonym bądź wykorzystywanym w celach higienicznych. W ramach oferty dystrybutor zapewnia wyłącznie wyroby, które zapewniają 100% bezpieczeństwo w przypadku użytkowania z zachowaniem wszelkich zaleceń.

Przedsiębiorstwo składa się z kilku pomniejszych spółek odpowiedzialnych za poszczególne regiony. W Polsce działa firma matka, czyli Mercator Medical S.A., natomiast za granicą funkcjonują spółki zależne, takie jak Mercator Medical TOB na Ukrainie lub Mercator Medical s.r.o w Czechach. Jednak można wyróżnić również oddziały tajlandzkie, rosyjskie, węgierskie, włoskie, a także amerykańskie.

Mercator Medical

(8 produktów)
Zobacz jako Siatka Lista
na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 8

 1. Rękawiczki ochronne nitrylowe Nitrylex® Basic 100 szt. XL
  -30%
  Promocja
  Polecane
  Bestseller
  Waga: 1 kg
  BASIC XL
  Rękawiczki ochronne nitrylowe Nitrylex® Basic 100 szt. XL
  Normalna cena 52,92 zł 49,00 zł Nasza cena 34,25 zł 36,99 zł
 2. Rękawiczki jednorazowe nitrylowe Nitrylex® Classic Blue 100 szt. L
  -50%
  Promocja
  Waga: 1 kg
  Classic L
  Rękawiczki jednorazowe nitrylowe Nitrylex® Classic Blue 100 szt. L
  Normalna cena 45,49 zł 42,12 zł Nasza cena 21,20 zł 22,90 zł
 3. Rękawiczki jednorazowe nitrylowe Nitrylex® Classic Blue100 szt. S
  -50%
  Promocja
  Waga: 1 kg
  Classic S
  Rękawiczki jednorazowe nitrylowe Nitrylex® Classic Blue100 szt. S
  Normalna cena 45,49 zł 42,12 zł Nasza cena 21,20 zł 22,90 zł
 4. Rękawiczki jednorazowe winylowe MERCATOR® Simple Vinyl (PF) 100 SZT. S
  -53%
  Promocja
  Waga: 1 kg
  MERCATOR VINYL PF S
  Rękawiczki jednorazowe winylowe MERCATOR® Simple Vinyl (PF) 100 SZT. S
  Normalna cena 30,60 zł 24,88 zł Nasza cena 11,78 zł 14,49 zł
 5. Rękawiczki jednorazowe winylowe MERCATOR® Simple Vinyl (PF) 100 SZT. rozmiar L
  -53%
  Promocja
  Waga: 1 kg
  MERCATOR VINYL PF L
  Rękawiczki jednorazowe winylowe MERCATOR® Simple Vinyl (PF) 100 SZT. rozmiar L
  Normalna cena 30,60 zł 24,88 zł Nasza cena 11,78 zł 14,49 zł
 6. Rękawiczki jednorazowe hybrydowe nitrylowe + winyl Mercator Medical roz. L 100 szt.
  -13%
  Promocja
  Waga: 1 kg
  HYBRID L
  Rękawiczki jednorazowe hybrydowe nitrylowe + winyl Mercator Medical roz. L 100 szt.
  Normalna cena 29,89 zł 27,68 zł Nasza cena 24,06 zł 25,98 zł
 7. Rękawiczki czarne jednorazowe nitrylowe Nitrylex® Black 100 szt. L
  -22%
  Promocja
  Polecane
  Bestseller
  Waga: 1 kg
  Black L
  Rękawiczki czarne jednorazowe nitrylowe Nitrylex® Black 100 szt. L
  Normalna cena 44,82 zł 41,50 zł Nasza cena 32,41 zł 35,00 zł
 8. Rękawiczki czarne jednorazowe nitrylowe Nitrylex® Black 100 szt. XL
  -22%
  Promocja
  Polecane
  Bestseller
  Waga: 1 kg
  Black XL
  Rękawiczki czarne jednorazowe nitrylowe Nitrylex® Black 100 szt. XL
  Normalna cena 44,82 zł 41,50 zł Nasza cena 32,41 zł 35,00 zł
Ładowanie produktów...
Pokaż więcej produktów

Mercator Medical

(8 produktów)
Zobacz jako Siatka Lista
na stronę
Ustaw kierunek malejący

Produkty 8

Bestsellery

Europejska część firmy jest skupiona w obszarze promocji i dystrybucji wyrobów medycznych, takich jak rękawice jednorazowe, opatrunki, obłożenia sprzętu operacyjnego, a także odzież jednorazowego użytku. Produkty zapewniają bardzo wysoki poziom ochrony przed czynnikami biologicznymi oraz skażonym materiałem medycznym.

Produkty Mercator zabezpieczą każdego pracownika przed kontaktem z substancjami, które mogłyby zaszkodzić jego zdrowiu, a także zapewni bezpieczeństwo osobom prywatnym w trakcie wykonywania zwykłych czynności domowych.

Mercator Medical działa jednak na terenie całej Europy. Sieć dystrybucyjna i programy partnerskie tworzą zorganizowany system sprzedaży w: 

 • Wielkiej Brytanii,
 • Włoszech,
 • Rosji,
 • Bułgarii,
 • Białorusi

…i innych krajach Europy.

Mercator, dzięki azjatyckiej części firmy, koncentruje się na produkcji i sprzedaży kontenerowej. Dzięki temu inne oddziały zyskują dostęp do regularnych dostaw rękawic nitrylowych, lateksowych, diagnostycznych, a także wyposażenia niezbędnego w pracy stomatologów, weterynarzy, lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników służby zdrowia.

Siedziba zarządu mieści się w Krakowie. W Polsce powstała bowiem spółka matka, która odpowiada za koordynację działań pozostałych, a także współpracuje z firmami niezależnymi, które działają w ramach grupy.

Centrum Logistyczne i Biuro Obsługi Klienta Mercator Medical S.A. znajdują się w Starym Brześciu, koło Brześcia Kujawskiego. Pierwsze z nich pełni funkcję magazynu buforowego części dostaw przeznaczonych dla dystrybucyjnych spółek zagranicznych i jednocześnie odpowiada za realizację zamówień rynku polskiego i rynków zagranicznych. Biuro Obsługi Klienta zajmuje się profesjonalną i kompleksową obsługą osób indywidualnych i instytucjonalnych.

Mercator Medical - materiały medyczne jednorazowego użytku

Celem grupy jest sprzedaż wyrobów medycznych, które ochronią pacjenta i użytkownika prywatnego w każdych warunkach. Poza tym Mercator koncentruje się także na tym, aby produkty mogły być wykorzystywane przez jak najszersze spektrum osób. Z tego względu np. cena rękawiczek nitrylowych jest wprost proporcjonalna do ich jakości oraz kosztów wykonania. Mercator Medical to bowiem marka z pasją. Przede wszystkim ma ona na celu bezpieczeństwo użytkownika, a także zabezpieczenie w pracy osób, które regularnie mają kontakt z substancjami, które mogłyby zagrozić ich zdrowiu.

Uczciwa polityka personalna zapewnia Mercator dostęp do licznych kontaktów partnerskich, z których korzysta on od lat. Dzięki rzetelności w kontaktach z klientami, współpracownikami, kontrahentami oraz dostawcami marka wyrobiła sobie bardzo pozytywną reputację w branży. Dzięki temu zyskała szansę, aby wiele lat temu rozszerzyć swoją działalność na praktycznie cały świat.

Mercator Medical - aktywista społeczny

Mercator Medical udziela się także w wielu aspektach pozabiznesowych, związanych m.in. z poszanowaniem środowiska naturalnego czy działalnością pro publico bono. Mercator wspiera aktywnie przedsięwzięcia społeczne i sponsoruje na bieżąco akcje charytatywne. Od niedawna marka wykazuje także ogromne zaangażowanie w edukację w zakresie ochrony przed zakażeniami.