Zabezpieczenie wartościowych przedmiotów przechowywanych w meblach metalowych, takich jak szafki biurowe czy skrzynki narzędziowe, jest kluczowe dla zachowania prywatności i ochrony mienia. Wybór odpowiedniego zamka do mebli metalowych może być nieco skomplikowany, biorąc pod uwagę różnorodność dostępnych na rynku modeli. W niniejszym artykule omówimy kilka rodzajów zamków oraz podpowiemy, które z nich będą najlepsze w konkretnych sytuacjach.

1. Zamek cylindryczny Jest to najczęściej stosowany zamek w meblach biurowych i ubraniowych. Charakteryzuje się cylindrycznym wkładem, który obracany kluczem powoduje zwolnienie lub zablokowanie mechanizmu. Są proste w montażu i oferują dobry poziom bezpieczeństwa. W naszym sklepie internetowym znajdziecie parę rodzajów zamków cylindrycznych. Najbardziej podstawowym i najczęściej wybieranym jest zamek zamykany na klucz C702, zarówno w wersji lewej jak i prawej.

Kiedy wybrać? Idealny do szafek biurowych, szaf metalowych - szkolnych i szatniowych.

 

2. Zamek kodowy Zamek kodowy to innowacyjne rozwiązanie umożliwiające zabezpieczanie mebli metalowych przed nieautoryzowanym dostępem. Dzięki braku konieczności używania klucza, staje się coraz bardziej popularny w różnorodnych środowiskach - od domów prywatnych po obiekty komercyjne. Zamek na kod jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą uniknąć problemów związanych z tradycyjnymi kluczami. Jest szczególnie polecany do miejsc, gdzie wiele osób potrzebuje dostępu do jednego miejsca. Wersję elektroniczną oraz mechaniczną możecie zakupić u nas na stronie.

Kiedy wybrać? Świetnie sprawdzi się w szkołach w szafkach uczniowskich.

3. Zamek elektroniczny Zamek elektroniczny, w skrócie e-zamek, to nowoczesne rozwiązanie, które korzysta z zaawansowanych technologii, by zwiększyć bezpieczeństwo przechowywanych przedmiotów. W erze cyfryzacji, zamki elektroniczne stają się standardem w wielu nowoczesnych biurach, hotelach czy mieszkaniach. Działa najczęściej na zasadzie kart dostępu lub specjalnych breloków. 

Kiedy wybrać?  Idealny do miejsc publicznych, takich jak siłownie, baseny czy biura, gdzie wielu użytkowników ma dostęp do jednej szafki.

 

Podsumowanie Wybór odpowiedniego zamka do mebli metalowych zależy od wielu czynników - od miejsca, w którym będzie używany, przez poziom bezpieczeństwa, jaki chcemy osiągnąć, po budżet, jaki jesteśmy gotowi przeznaczyć na ten cel. Mam nadzieję, że powyższy przewodnik pomoże Państwu dokonać świadomego wyboru, zapewniając jednocześnie poczucie bezpieczeństwa przechowywanych przedmiotów. Zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą zamków i nie tylko.