Szafy lekarskie - fundament prywatnej praktyki
Każdy lekarz specjalista dąży do tego, aby pacjent w jego przychodni mógł poczuć się komfortowo. W trakcie wizyty niełatwo o stworzenie odpowiedniego wrażenia i wie o tym każdy, kto prowadzi prywatną praktykę. Co można zrobić? Warto zadbać przede wszystkim o odpowiednie wyposażenie wnętrz. Jak zapewnić klientom poczucie bezpieczeństwa i wrażenie, że znajdują się w rękach specjalisty? Zakupić szafy lekarskie i inne dedykowane meble medyczne. To dość proste i oczywiste.
Wystarczy zaledwie niewiele droższa inwestycja w odpowiedni sprzęt, aby każdy pacjent chciał częściej wracać i korzystać z usług wyłącznie jednego specjalisty. Dobrej jakości szafka medyczna bądź dopasowane biurko gwarantują zaufanie klienta.
Dlaczego każdy zwraca uwagę na meble medyczne?
Z tego względu, że to, jak wygląda dany gabinet, świadczy o tym, czego można spodziewać się po osobie, która go prowadzi. Jeśli sprzęt oraz wyposażenie wygląda na kosztowne, to od razu wskazuje to, że praktykę prowadzi specjalista, który zarabia więcej. W prostym przełożeniu musi on mieć umiejętności doceniane przez wiele osób.
Może wydawać się, że jest to bez znaczenia, jednak pacjenci zwracają bardzo dużą uwagę na walor estetyczny wyposażenia gabinetu. Właściwie dobrany sprzęt ułatwia codzienną pracę. Przemyślany wybór to fundusze włożone w wizerunek i budowanie pozytywnej reputacji w środowisku lekarskim. Szafa medyczna i różnego rodzaju wyposażenie to doskonały pomysł na aranżację gabinetów, aptek i dowolnych pomieszczeń medycznych. Szafki te mają także walor funkcjonalny, gdyż przeznaczone są one do przechowywania leków, czyszczenia aparatury i mocowania narzędzi medycznych. Przemyślany wybór w wizerunek i budowanie pozytywnej renomy w środowisku lekarskim to fundusze włożone w przyszłość.
Z czego wykonane są meble medyczne?
Szafki medyczne najczęściej wykonywane są ze stali nierdzewnej pokrywanej warstwą chromu, która zabezpiecza je przed uszkodzeniami, nadaje im nieco wysublimowanej estetyki, a także minimalizuje szansę gromadzenia się drobnoustrojów. Całość natomiast jest malowana technologią proszkową w dowolnym kolorze z dostępnych wariantów kolorystycznych. Technologia pokrywania proszkowego gwarantuje równomierne pokrycie każdego elementu i wyklucza korozję. Ponadto metoda proszkowa pozwala uzyskać efekt wizualnego wygładzenia na powierzchni w zasadzie każdej szafy lekarskiej.
Ponadto często stosuje się różnego rodzaju tworzywa sztuczne. Muszą one jednak spełniać odpowiednie parametry chemiczne, w przeciwnym wypadku mogą one ulegać odkształceniom i tracić kolor w kontakcie np. ze środkami dezynfekcyjnymi. Nieodpowiednio dobrane będą zawsze ulegać nadmiernej eksploatacji. Zakup takich mebli jest po prostu nieopłacalny. Zdecydowanie lepszym wyborem są meble medyczne z wspomnianej blachy. Stal nierdzewna jest także prostsza w czyszczeniu. Utrzymanie wszystkiego w czystości to absolutny priorytet w każdym prywatnym gabinecie.
Jeśli drzwiczki mebli medycznych z metalu posiadają przeszklenia, to wytwarzane są ze szkła hartowanego. Nie może bowiem dojść do sytuacji takich jak stłuczenie. Modele szaf medycznych wykonywane są na podobieństwo tworzyw sztucznych, z blachy kwasoodpornej. Wiele mebli medycznych posiada także szereg różnego rodzaju funkcji w postaci np. kółek, które zdecydowanie ułatwiają przemieszczanie sprzętu.
Meble medyczne wpływają na wizerunek specjalisty
Pacjent częściej skorzysta z usług specjalisty, który ma nowocześnie wyglądającą przychodnię. Żaden prywatny lekarz nie znajdzie klientów bez inwestycji w dobry sprzęt. Standardem jest biurko, sprzęt zabiegowy, szafki medyczne i inne meble. Kwalifikacje nie mają żadnego znaczenia, jeśli mało kto będzie chciał skorzystać z usług danego lekarza. Najpierw trzeba zrobić dobre wrażenie, gdyż pacjent wybiera wzrokowo, dopiero potem można udowodnić swoje zdolności.
Warto postawić na meble z metalu. Gwarantują one zwiększoną odporność na eksploatację i uszkodzenia mechaniczne, a także wyglądają niesamowicie elegancko w kontekście praktyki lekarskiej. Stanowią zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż meble drewniane. Dlaczego? Drewno to środowisko dla bakterii i drobnoustrojów – jest dla nich jak gąbka. Ponadto nie jest odporne na chemikalia dezynfekujące i będzie bardzo szybko tracić swój pierwotny wygląd. Drewniane wyposażenie perfekcyjnie nada się do biura, jednakże z perspektywy gabinetu jest bardzo złą opcją.
Odpowiednie wyposażenie gabinetu medycznego
Chciałbyś w miarę samodzielne urządzić gabinet? Dobrej jakości meble medyczne są niezbędnym elementem każdej praktyki lekarskiej. Pamiętaj o tym! Szafki medyczne to tylko jeden z elementów. Odpowiednie przechowywanie akcesoriów i sprzętu to podstawa, jednak przemyśl również zakup biurek, krzeseł i przede wszystkim stołu operacyjnego. W gabinecie szafa lekarska jest niezwykle przydatna, jeśli chodzi o przechowywanie leków i narzędzi medycznych.