Dlaczego warto zdecydować się na zakup regałów metalowych lub regałów jezdnych?

Głównie z tego względu, że to bardzo praktyczny mebel metalowy, który służy nie tylko do przechowywania różnych przedmiotów, ale też zapewnia odpowiednią organizację oraz porządek w firmie bądź w domu. Regały jezdne pomagają w 100% zaaranżować dowolną przestrzeń. Każde pomieszczenie posiada pewne załamania i zakątki, których nie da się zagospodarować przy użyciu standardowych mebli metalowych. Dodatkowo regały jezdne można bez problemu przemieszczać po całym pomieszczeniu, co upraszcza przesuwanie całych konstelacji przedmiotów lub maszyn, które ciężko byłoby za każdym razem przenosić ręcznie lub rozmontowywać i ponownie składać w danym miejscu.

Gdzie regały metalowe znajdą zastosowanie?

Tutaj wszystko uzależnione jest od rodzaju regałów: jezdne, metalowe, biblioteczne – wszystko zależy od ich przeznaczenia. Meble metalowe sprawdzają się w różnych miejscach, ale nie wszędzie. Dlatego w niektórych przypadkach lepszym rozwiązaniem jest uzupełnienie ich braków przy pomocy regałów metalowych. Najbardziej oczywistym wyborem będą w bibliotekach i czytelniach, jednak na tym się nie kończy. Regały magazynowe są idealne na zapleczach, w magazynach, a także piwnicach czy garażach. W większości przypadków regały jezdne i regały metalowe wykonane są z solidnej blachy stalowej czasami uzupełnionej np. kółkami bądź listwami wzmacniającymi. Dobrze dobrany regał metalowy jest doskonalą inwestycją na lata, która będzie idealnym wyborem zarówno w domach, jak i w firmie.

Jakie są dostępne rodzaje regałów metalowych?

Regały metalowe to wbrew pozorom niezwykle popularna alternatywa dla szafek kartotekowych i aktowych. Ułatwiają one przechowywanie szerokiego spektrum przedmiotów, danych lub dokumentów. Regały metalowe to najczęściej klasyczne regały magazynowe, które sprawdzają się wszędzie tam, gdzie konieczne jest jak najlepsze zagospodarowanie przestrzeni w pomieszczeniu o ograniczonym miejscu. Na regałach można przechowywać np. akta w pionie, co w przypadku szafek kartotekowych posiada ograniczone zastosowanie. Innym typem są regały jezdne charakteryzujące się ogromną mobilnością. Można je w prosty sposób przestawić w dowolne miejsce na prowadnic. Dzięki temu nie trzeba np. przenosić poszczególnych konstruowanych w ich obrębie elementów bądź dokumentów.

Do czego przydają się bardziej specjalistyczne regały metalowe?

Regały biblioteczne najczęściej znajdują zastosowanie w bibliotekach i czytelniach, ale przydają się także w roli regałów metalowych na zapleczach oraz w archiwach. Cechują się wytrzymałością i odpornością na urazy mechaniczne, które związane są przede wszystkim z wyciąganiem, a także odkładaniem książek na miejsce. Dodatkowo regały metalowe tego typu muszą wytrzymywać ogromne obciążenie przez większość czasu, kiedy znajdują się na nich książki. Najbardziej popularne regały biblioteczne to modele z przegródkami ułatwiającymi katalogowanie. Dodatkowo regały jezdne bywają częstym rozwiązaniem w archiwach bibliotecznych. W tym wypadku kupowane są często także regały biblioteczne ze wspornikami do książek bądź czasopism, a także wyposażone w nóżki nadające się do zastosowania np. na nierównej powierzchni.

Gdzie sprawdzą się proste regały metalowe i magazynowe?

Najczęściej znajdują one zastosowanie w przestrzeniach magazynowych. Dlatego muszą one być wykonane z solidnej blachy stalowej. Regały magazynowe są zdecydowanie bardziej wytrzymałe niż jakiekolwiek inne, a przy tym stabilniejsze ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa. Regały metalowe malowane są w technologii proszkowej, dzięki czemu są one odporne na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Łatwiej jest również je czyścić niż w przypadku modeli wykonanych z drewna. Jednym z typów regałów magazynowych są tzw. zamknięte, czyli takie stanowiące idealne wyposażenie w archiwach, księgowości oustourcingowej i kancelariach prawnych. Regały metalowe będą wręcz idealną alternatywą dla szafek kartotekowych. Regały magazynowe są niezwykle funkcjonalne i warto wykorzystać je wszędzie tam, gdzie trzeba jak najlepiej zagospodarować przestrzeń do przechowywania.