Regał to stosunkowo prosty, a zarazem jeden z wykorzystywanych niezwykle często mebli. Za jego ogromną popularnością stoi przede wszystkim ponadprzeciętna funkcjonalność, ale również szeroka gama jego rodzajów i modeli, pozwalająca na swobodne dopasowanie mebla do własnych potrzeb. Jakie rodzaje regałów znaleźć można w asortymencie sklepu Meble Teo i jakie jest ich najpopularniejsze zastosowanie?

Regały magazynowe – najważniejsze informacje

Mimo iż noszą ogólną nazwę regałów magazynowych, meble te znajdują o wiele szersze zastosowanie, wychodzące poza pomieszczenia przemysłowe czy służbowe. Regały te doskonale spełniają swoje podstawowe funkcje; pozwalają na wygodne i ergonomiczne rozmieszczenie wymagających odpowiedniego przechowywania produktów, tym samym pozwalając na utrzymanie porządku w danym pomieszczeniu. Na regałach przechowywać można kartony, narzędzia, przetwory czy książki – wszystko zależy bowiem od tego, w jakim pomieszczeniu będą się one znajdować. Regały magazynowe odznaczają się nie tylko szerokim zastosowaniem, ale także solidnym, dającym gwarancję jakości mebla wykonaniem. Stworzone z najwyższej jakości materiałów, spełniające najważniejsze, odgórne normy jakości i bezpieczeństwa są meblami w pełni niezawodnymi. Aby dopasować je do wyglądu i estetyki wnętrza, w którym mają się znajdować, regały magazynowe możemy pomalować metodą proszkową, na jeden z kilkunastu atrakcyjnych kolorów, dostępnych w palecie RAL.

Regały magazynowe – rodzaje

Wszystkie dostępne na rynku regały magazynowe podzielić możemy na kilka poszczególnych kategorii i rodzajów. Meble te pogrupować można zarówno ze względu na ich rozmiar, jak i sposób montażu, a także rodzaj materiału, z którego zostały wykonane. W ten sposób wyróżnić możemy regały wysokie oraz niskie, regały skręcane i wciskane, a także regały metalowe i plastikowe.

Regały magazynowe skręcane, takie jak regał metalowy Metalkas STABIL, charakteryzują się przede wszystkim imponującym udźwigiem. Niektóre ze skręcanych modeli są w stanie utrzymać na każdej ze swoich półek nawet 500 kilogramów. To natomiast czyni je meblami szczególnie pożądanymi we wszelkiego rodzaju magazynach i halach.

Regały metalowe to meble o wysokiej trwałości i imponującej stabilności. Doskonale znoszą nawet bardzo duże obciążenia, są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie wielu czynników i bodźców zewnętrznych. Stalowe regały dobrze radzą sobie również z zabrudzeniami, dzięki czemu sprzyjają utrzymaniu porządku, a także czystości w danym pomieszczeniu.

Regały plastikowe to nowoczesne modele, charakteryzujące się swoistą lekkością i praktycznością. Wykonane z najwyższej jakości tworzywa sztucznego, bez użycia śrub, są nie tylko lekkie, ale także wyjątkowo łatwe w montażu. Ich złożenie nie wymaga posiadania jakichkolwiek zaawansowanych umiejętności. Nośność regałów plastikowych, sięgająca 50 kilogramów na jedną półkę, pozwala na swobodne ułożenie na nich niewielkich narzędzi, przetworów czy artykułów sklepowych.

Regały metalowe – zastosowanie

Dzięki swojej wysokiej jakości oraz trwałości regały metalowe cieszą się szerokim zastosowaniem. Korzystnie wpływa na nie również wyjątkowo wysoka nośność mebli, pozwalająca na swobodne przechowywanie na ich półkach nawet bardzo ciężkich przedmiotów. Regały metalowe sprawdzają się przede wszystkim we wszelkiego rodzaju magazynach oraz halach produkcyjnych. Ponadto znajdują one zastosowanie również w hurtowniach i na sklepowych zapleczach, w chłodniach i restauracyjnych kuchniach oraz spiżarniach. Wykonane z metalu regały używane są również do przechowywania dużej ilości dokumentów, w różnego rodzaju instytucjach, jak archiwa czy urzędy; sprawdzą się one także w bibliotekach. Meble te znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie niezbędne jest odpowiednie miejsce do przechowywania dużej ilości ciężkich przedmiotów.

Regały plastikowe – zastosowanie

Regały plastikowe to meble o znacznie mniejszej nośności niż regały metalowe, ale za to modele o zdecydowanie większej odporności na działanie wilgoci, a w rezultacie również na korozję. Dlatego też doskonale sprawdzą się one w pomieszczeniach takich jak piwnice czy garaż. Z powodzeniem udźwigną i pozwolą na uporządkowanie zarówno domowego użytku narzędzi czy akcesoriów do samochodu, jak i przetworów czy innych przedmiotów, przechowywanych w tego typu pomieszczeniach. Doskonałym tego przykładem może być regał plastikowy Metalkas BASIC PLAST PLUS o udźwigu 60 kilogramów na każdą z jego pięciu półek. Mebel ten bez trudu poradzi sobie z utrzymaniem porządku w przydomowym garażu, piwnicy czy na strychu, a także w domowej spiżarni.

Każdy z rodzajów regałów – metalowy i plastikowy – ma swoje szczególne walory, z których warto korzystać w odpowiednim dla nich przeznaczeniu.