Poczucie bezpieczeństwa we własnym domu to jeden z czynników wpływających na nasze samopoczucie. O spokój i beztroskie korzystanie z życia we własnych czterech ścianach trzeba jednak odpowiednio się zatroszczyć. Bezpieczeństwo w domu można sobie zapewnić na kilka sposobów. Przykładem mogą być drzwi antywłamaniowe, rolety zewnętrzne lub alarm. Te czynniki chronią nasze dobra materialne, naszą prywatność, zdrowie nasze i naszych bliskich. Możliwości ochrony swojej przestrzeni jest znacznie więcej. Można również wykorzystać nowoczesne rozwiązanie, jakim jest wizjer elektroniczny yale. Zalety tego urządzania docenimy zarówno w domu, jak i w mieszkaniu. To udoskonalona i zmodernizowana wersja tradycyjnego wizjera.

Wizjer elektroniczny – bezpieczni we własnym domu

Wizjer elektroniczny to przede wszystkim większe pole widzenia i wyraźniejszy obraz niż ten widziany przez tradycyjnego „judasza.” Zaletą jest też możliwość dopasowania do klasycznego otworu na wizjer. Firma Yale stanęła na wysokości zadania i dała możliwość widzenia także w nocy, dzięki podczerwieni. Można zobaczyć obraz w ciemności. Ponadto dostępna jest także opcja wykonania zdjęcia lub nagrania obrazu. Taki wizjer sprawdzi się w użytkowaniu przez osoby starsze, samotne lub takie, które mają dzieci. Obraz widziany przez wizjer jest na tyle duży, że z łatwością pozwala zorientować się, czy za drzwiami naszego domu znajduje się osoba znajoma, czy może ktoś zupełnie obcy. Przydatną funkcją może okazać się możliwość wykonania zdjęcia każdemu, kto zadzwoni do naszych drzwi. To nowoczesny wymiar bezpieczeństwa, który pozwala zastrzec swoją przestrzeń tylko dla wybranych osób. Można zdecydować, kogo mamy zamiar wpuścić do naszego domu, a kogo uznajemy za intruza.

Ochrona dla seniorów i nie tylko

Osoby starsze, które mieszkają samotnie, mogą mieć problem z rozpoznaniem, kto stoi za ich drzwiami. To czyni okazję dla tych, którzy nie mają uczciwych zamiarów. Obraz z wizjera elektronicznego Yale pozwoli na wyraźny podgląd tego, co dzieje się za drzwiami i weryfikację osoby, która za nimi stoi. Może to ustrzec seniora przed przykrym zdarzeniem, takim jak kradzież czy wyłudzenie. Jest to też zabezpieczenie dla osób, które mają dzieci. Niekiedy dzieci pozostają same w domu. Aby uchronić je przed niechcianym zagrożeniem można zamontować wizjer elektroniczny. Każdy gość za drzwiami zostanie zarejestrowany przez urządzenie. Warto mieć na uwadze swoje bezpieczeństwo, a co najważniejsze – bezpieczeństwo swoich najbliższych